Öğretmenler için Dijital Yeterlikleri Keşfetme (Discovering Digital Competences for Teachers / DDCT) Projesi Ulus Ötesi Toplantısı Yapıldı

VHS Yetişkin Eğitimi Merkesi (Almanya) koordinatörlüğünde yürüttüğümüz Öğretmenler için Dijital Yeterlikleri Keşfetme (Discovering Digital Competences for teachers / DDCT)  projemizin amacı öğretmenlerimizin dijital yeterliklerinin geliştirilmesi yoluyla eğitim ortamlarında daha fazla etkileşimli dijital araçların kullanılmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda proje kapsamındaki Öğrenme-Öğretme-Eğitim Faaliyetimiz (LTTA) ve Ulusötesi Proje Toplantımız (TPM) İspanya- Lledia şehrinde, 28.03.2022-02.04.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Yetişkin Eğitiminde dijital araçların kullanımı konusunda öğretim platformları ve çevrimiçi araçların kullanımı sunumları yapılmış, yetişkin eğitimi kurumları ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Katılımcıların dijital ders planlama ve dijital araçları öğretme ve öğrenme süreçlerine nasıl entegre ettikleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu eğitimde; ortak ülkelerden katılımcıların yanında ARGE Uluslararası Projeler Birimi (UPB) Şube Müdürümüz Selim COŞKUN, Şube Müdürümüz Duran ARSLAN, UPB Proje Koordinatörü Zeynep BEDİZ OYAR, UPB Koordinatörlerimiz ve öğretmenlerimiz yer almıştır.

Lleida’daki okul ziyaretimizde İngilizce öğretmeni Ricard Garci’nin sunumları  ile öğretim ortamlarında kullanılabilecek farklı web araçları anlatılmış; öğretmenlerimiz dersleri zenginleştirmek adına yeni dijital araçları öğrenme fırsatı yakalamış ve ortak ürünler oluşturulmuştur.

Yapılan belediye ziyareti, o ülkedeki işleyişle ve göçmenler dahil bütün vatandaşların genel durumuna ilişkin bilgi verirken, yapılan okul ziyaretleri bu durumun eğitime etkisini gözlemleme olanağı sunmuştur.

Barselona’da bulunan Pere Calders Eğitim Merkezine yapılan ziyaretle, yetişkin eğitiminin ne şekilde gerçekleştiğiyle ve ortak ülkeler arasındaki iyi uygulamaların değişimi sağlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*