Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Artık   “Eurodesk Temas Noktası”

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır. 35 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eurodesk Türkiye Temas Noktaları, TC. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından, gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermekle yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Erasmus+ Gençlik Programı Eurodesk Temas Noktası Akreditasyonu kapsamında toplam 125 yeni Temas Noktası başvurusundan,47  kuruluş kabul edilmiş olup Müdürlüğümüz Eorodesk Temas Noktası olmuştur.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı-Eurodesk Türkiye Ulusal Koordinatörlüğü tarafından 6-9 Nisan 2022 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Eurodesk Başlangıç Toplantısına, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Temas Noktası olarak katılım sağladık. Eurodesk Türkiye ağına dahil olması için seçilmiş yeni akredite kuruluşlara ağ içerisinde Eurodesk yapısının tanıtıldığı toplantıda, temas noktası olarak çalışma sistemine dahil olması ve kişiye özgü bilgilendirme becerileri edinmesi konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*